Gruusiasse saavad siseneda:

 • kõikide riikide kodanikud, kes tõendavad, et nad on läbinud koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus vaktsineerimise (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos);
 • viimase 100 päeva jooksul koroonaviirusest tervenenud isikud, kes esitavad sertifikaadi positiivse testitulemuse ja saadud ühe vaktsiinidoosi kohta (vaktsineerimisest peab olema möödas 14 päeva);
 • vaktsineerimata EL liikmesriikide ja teiste riikide kodanikud ning elamisloaga isikud, kui nad reisivad eespool nimetatud riikidest (k.a transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (mis ei ole vanem kui 72h) kohta. Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test. Testi on võimalik teha Gudauris!Vaktsineerimata: enne riiki sisenemist on vajalik täita ankeet, mis on leitav:
  https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/%E2%80%8B

 • Alates 01.12.2021 hakkas Gruusias kehtima uus COVID-19 (roheline) pass. Rohelise staatuse, ehk staatuse, mis lubab minna piirangutega kohtadesse saavad isikud:
  – kes on täielikult vaktsineeritud
  – kes on koroonaviirusest taastunud 180 päeva jooksul
  – kes on saanud negatiivse testitulemuse viimase 72h jooksul tehtud PCR-testile või viimase 24h jooksul tehtud kiirtestile.
  Gruusia aktsepteerib ka EL-i digitaalset COVID digitõendit.
  Nimetatud passi (COVID digitõendit) on vaja kõikidel, kel vanust üle 18, et külastada vabaaja- ning meelelahutusasutusi (restoranid, kinod, teatrid, muuseumid, kontserdisaalid, kasiinod, spaad, jõusaalid, hotellid, suusakeskused jne.).Roheline staatus kehtib vastava tõendi kehtivusaja lõpuni.

Lisateave siin:
https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/
ja siin:
https://www.geoconsul.gov.ge/HtmlPage/Html/View?id=2131&lang=Eng

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise tingimusi.

Transiit läbi Türgi on lubatud, eritingimusi lennujaama transiittsooni läbimiseks ei ole, kontrollitakse ainult sihtriiki sisenemiseks vajalikku.